MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
MSI Thin GF63 maroc
Accueil Gaming PC Laptop MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
  • Dashboard
  • Your orders
  • Your Addresses
  • Customer Details
  • HSG Rewards
  • Compare
  • Communication
  • Crédits boutique
MSI
11,500 MAD
  • Panel 15.6″ FHD (1920×1080), 144Hz
  •  Intel i5-12450H Processor
  • Memory RAM 16GB (8GB2)
  • RTX 3050
  • Free DOS
FREQUENTLY BOUGHT TOGETHER
MSI Thin GF63 maroc
Cet article : MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
11,500 MAD
Trust GXT 611 maroc
1 × Trust GXT 611 Wezz Speaker Set
590 MAD
steelseries qck+ maroc
1 × SteelSeries QcK+ Large Gaming Mousepad
450 MAD Le prix initial était : 450 MAD.390 MADLe prix actuel est : 390 MAD.
X-Raypad Aqua Control maroc
1 × X-Raypad Aqua Control Plus Wave MousePad
640 MAD
Brand
MSI
3 People watching this product now!
Close
Vous aimerez peut-être aussi…
  • monitor headset stand maroc
    Monitor Headset Stand 200 MAD Le prix initial était : 200 MAD.95 MADLe prix actuel est : 95 MAD.
  • ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB maroc
    ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB 1,890 MAD
  • logitech g733 maroc
    Logitech G733 Lightspeed Wireless Headset 1,850 MAD
  • Zowie G-SR-SE BLUE II Gaming Mousepad Zowie G-SR-SE BLUE II Gaming Mousepad 940 MAD
  • MSI Bravo 15 maroc MSI Bravo 15 C7UDX-288XES Gaming Laptop 10,900 MAD
  • Pulsar X2H ES maroc Pulsar X2H ES Wireless Gaming Mouse 2,390 MAD
  • ASTRO A40 TR maroc ASTRO A40 TR 4th Gen Headset 2,490 MAD
  • astro headset stand maroc Astro Gaming Headset Stand 490 MAD
  • HyperX Cloud Revolver 7.1 Gaming HyperX Cloud Revolver 7.1 Gaming 1,590 MAD
  • ATTACK SHARK X6 maroc ATTACK SHARK X6 49g SUPERLIGHT Mouse 699 MAD
  • PRODUCT FEATURES
PRODUCT FEATURES
Thin GF63 12V
MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop, 15.6′ FHD, 144Hz, Intel Core i5-12450H, RTX 3050-4GB, 16GB RAM, 512GB SSD, no OS, Black, QWERTY Keyboard
MSI GAMING
i7
RTX 40
144Hz
Cooler Boost
REINVENTION OF THE MULTICORE ARCHITECTURE UP TO THE INTEL CORE i7-12650H PROCESSOR
Hybrid core architecture
30% more performance
GEFORCE RTX 30 SERIES LAPTOPS MORE THAN FAST
FAST AND FLUID VIEWING
Our gaming laptops are custom-made and highly optimized for gamers. The 144Hz IPS display offers a high refresh rate and smooth visuals that will let you experience the next level of gaming.
THEY STAY COOL AND QUIET UNDER LOAD
Tuned to be noticeably quieter and cooler under load, blending easily into any environment.
E/S
MSI Center
Hi-Res audio
WiFi6
COMPREHENSIVE CONNECTIVITY
  • USB 3.2 Gen1 Type-C / DP
  • USB 3.2 Gen1 Type-A
  • HDMI (4K 30Hz)
  • DC-in
  • RJ45
  • Kensington Lock
GET ALL THE UPGRADES
The exclusive MSI Center helps you control and customize your MSI laptop the way you want.
MUSIC AS IT DESERVES TO BE HEARD
Immerse yourself in lossless music and enjoy superior sound quality with high-resolution audio.
NEW WIRELESS STANDARD
*Compared to 802.11ac based on theoretical maximum speeds at 5GHz transmission.
Brand
Top #2 in Laptop at HSG Store!
Catégories : Gaming PC, Laptop
Follow:
Produits similaires
MSI Bravo 15 maroc
MSI Bravo 15 C7UDX-288XES Gaming Laptop
ADD TO CART
-30%Hot
EVGA 600 BR maroc
EVGA 600 BR psu morocco
ADD TO CART
EVGA 600 BR, 80+ BRONZE 600W Power Supply