MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
MSI Thin GF63 maroc
Accueil Gaming PC Laptop MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
  • Dashboard
  • Your orders
  • Your Addresses
  • Customer Details
  • HSG Rewards
  • Compare
  • Communication
  • Crédits boutique
MSI
11,500 MAD
  • Panel 15.6″ FHD (1920×1080), 144Hz
  •  Intel i5-12450H Processor
  • Memory RAM 16GB (8GB2)
  • RTX 3050
  • Free DOS
FREQUENTLY BOUGHT TOGETHER
MSI Thin GF63 maroc
Cet article : MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop
11,500 MAD
Trust GXT 611 maroc
1 × Trust GXT 611 Wezz Speaker Set
590 MAD
Mars Gaming MS-OM maroc
1 × Mars Gaming MS-OM RGB Gaming Speakers
379 MAD
zowie g-sr 3 maroc
1 × BenQ Zowie G-SR 3 Mousepad
850 MAD Le prix initial était : 850 MAD.790 MADLe prix actuel est : 790 MAD.
Brand
MSI
7 People watching this product now!
Close
Vous aimerez peut-être aussi…
  • SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless maroc
    SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless Headset 3,999 MAD
  • Horus X Glasses maroc
    Horus X Glasses Anti Blue-Light for Gaming 590 MAD
  • razer huntsman tournament edition keyboard maroc
    Razer Huntsman Tournament Edition TKL Keyboard 2,100 MAD
  • glorious model i 2 maroc Glorious Model I 2 Wireless 1,390 MAD
  • zowie gsr 2 maroc Zowie GSR 2 Gaming Mousepad 640 MAD
  • SkyPAD Wallhack SY-001 maroc SkyPAD Wallhack SY-001 Mousepad 1,100 MAD
  • logitech g515 tkl maroc Logitech G515 TKL LIGHTSPEED KEYBOARD 2,050 MAD
  • PRODUCT FEATURES
PRODUCT FEATURES
Thin GF63 12V
MSI Thin GF63 12UC-863XES Gaming Laptop, 15.6′ FHD, 144Hz, Intel Core i5-12450H, RTX 3050-4GB, 16GB RAM, 512GB SSD, no OS, Black, QWERTY Keyboard
MSI GAMING
i7
RTX 40
144Hz
Cooler Boost
REINVENTION OF THE MULTICORE ARCHITECTURE UP TO THE INTEL CORE i7-12650H PROCESSOR
Hybrid core architecture
30% more performance
GEFORCE RTX 30 SERIES LAPTOPS MORE THAN FAST
FAST AND FLUID VIEWING
Our gaming laptops are custom-made and highly optimized for gamers. The 144Hz IPS display offers a high refresh rate and smooth visuals that will let you experience the next level of gaming.
THEY STAY COOL AND QUIET UNDER LOAD
Tuned to be noticeably quieter and cooler under load, blending easily into any environment.
E/S
MSI Center
Hi-Res audio
WiFi6
COMPREHENSIVE CONNECTIVITY
  • USB 3.2 Gen1 Type-C / DP
  • USB 3.2 Gen1 Type-A
  • HDMI (4K 30Hz)
  • DC-in
  • RJ45
  • Kensington Lock
GET ALL THE UPGRADES
The exclusive MSI Center helps you control and customize your MSI laptop the way you want.
MUSIC AS IT DESERVES TO BE HEARD
Immerse yourself in lossless music and enjoy superior sound quality with high-resolution audio.
NEW WIRELESS STANDARD
*Compared to 802.11ac based on theoretical maximum speeds at 5GHz transmission.
Brand
Top #2 in Laptop at HSG Store!
Catégories : Gaming PC, Laptop
Follow:
Produits similaires
MSI Bravo 15 maroc
MSI Bravo 15 C7UDX-288XES Gaming Laptop
ADD TO CART
-30%Hot
EVGA 600 BR maroc
EVGA 600 BR psu morocco
ADD TO CART
EVGA 600 BR, 80+ BRONZE 600W Power Supply